Valve açıkladı; EA oyunları Steam’e geliyor

CinAli83 30 Ekim 2019

 1. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Android Chrome Mobile 78.0.3904.62
  [​IMG]

  EA oyunlarının Steam’e geleceği söylentisi gerçek oldu. Valve, EA oyunları ve EA Access’in Steam’e geleceğini doğruladı. İşte konu hakkındaki detaylar.

  EA kendi dijital oyun mağazası Origin’i hayata geçirdikten sonra, oyunlarını Steam’den kaldırmıştı. Son birkaç senedir EA oyunları dijital olarak yalnızca Origin platformu üzerinden satılıyordu. Nitekim bu durum geçtiğimiz gün itibariyle sona erdi.

  EA, son günlerde oyunlarının Steam’e geleceğine yönelik bazı paylaşımlar yapıyordu. Bu paylaşımlar ile üstü kapalı bir şekilde EA oyunları ve servislerinin Steam üzerinden sunulacağı mesajı veriliyordu. Sonunda beklenen açıklama Valve’den geldi.

  Valve tarafından yapılan açıklamada EA oyunlarının ve servislerinin Steam’e geleceği belirtildi. Bu doğrultudaki ilk adım da Star Wars Jedi Fallen Order ile atıldı. Steam üzerinden ön siparişe sunulan oyunun standart versiyonu için 399 TL, deluxe sürümü içinse 469TL fiyat biçildi.

  Önümüzdeki günlerde The Sims 4, Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V gibi popüler oyunların da Steam’e geleceği belirtildi.

  Ayrıca EA ve Valve arasında yapılan anlaşmayla Origin ve Steam arasında crossplay sistemi de kurulacak. Yani iki platformdaki kullanıcılar, çapraz platform desteği sayesinde birbirleriyle oyun oynayabilecekler.