Türk Timi Clan Server Kuralları !!!

CinAli83 14 Haziran 2016

 1. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Windows XP Chrome 49.0.2623.112
  Türk Timi Clan Server Kuralları !!!

  Küfür/hakaret, ırkçı söylem/sembol, siyasi-ideolojik-dini söylem/sembol, kötü alışkanlıklara özendirici ifadeler ve/veya şahıslara ve kurumlara özel oyuncu, klan isimleri kullanmak kesinlikle yasaktır. Amaçsız ve anlamsız karakter dizileri içeren isimleri kullanmak yasaktır. TTC takımı üyelerinin yönetici karakterlerinin isimlerinin kullanılması , taklit edilmesi yasaktır.

  Ceza:
  Uyarı yapılmaksızın sunucudan atılma. (KICK)
  Devamı halinde, sunuculardan men edilme. (BAN)

  Davranış:
  Hiç bir oyuncu oyuna ait hiç bir ortamda diğer oyuncuları gerçek hayata yönelik olarak tehdit edemez ve gerçek hayata yönelik eylemlere zorlayamaz. Oyuna yönelik tehditler bu madde kapsamı dışındadır. Herhangi bir oyuncuyu, takım üyesini, yada herhangi bir şekilde üyeler ile ilgili birini bulup ona zarar verileceğine yönelik imalar ve söylemler kesinlikle yasaktır.

  Ceza:
  Hakaret/Hafif hakaret —-> Sözlü uyarı
  Küfür/Ağır küfür —-> Sunucudan atılma (KICK)
  Aile değerlerine küfür —-> Sunucudan uzaklaştırma (BAN)

  Sohbet:
  Türk Timi Clan sunucularının resmi dili Türkçedir. Oyun serverları, forum bu kurala dahildir ancak bu kural yalnızca bu alanlarla sınırlı değildir. Sohbette kaba/argo dil kullanımı küfür ve küfür kısaltması yasaktır. Spam (Sürekli olarak aynı mesajın tekrarlanması), https://www.facebook.com/turktimiclan ve forum linkleri dışındaki linklerin paylaşılması, hile reklamı, hile talebi vs. yasaktır.

  Ceza:
  Önce sözlü uyarı,
  Devamı halinde sunucudan atılma (KICK),
  En son sunucudan uzaklaştırma (BAN).

  Bug (Oyun Açığı) Kullanımı:

  Eğer bir açık bulup bunu kendinize avantaj sağlamak için kullanırsanız ve spawn kill (Düşmanlarınızı doğduktan hemen sonra öldürmek.) yaparsanız GUID’iniz engellenir. Bulunan tüm harita açıkları derhal TTC üyelerine iletilmelidir.

  Ceza:
  Önce sözlü uyarı,
  Devamı halinde sunucudan atılma (KICK),
  En son sunucudan uzaklaştırma (BAN).

  Hile Yapmak:
  PunkBuster görüntüleme engelleyici programlar vasıtasıyla kullanımı yada hack/aim programlarının kullanımı kesinlikle yasaktır. Hileye teşvik etmek, oyun ortamında alenen hile paylaşımı yapmak ve diğer oyuncuları hileye yöneltmek kesinlikle yasaktır ve bu olaydan faydalanan tüm oyuncular cezalandırılacaktır.

  Ceza:
  Hiçbir şekilde uyarılmadan sunucudan süresiz uzaklaştırma. (SÜRESİZ BAN)

  Siyah Ekran Görüntüsü:
  TTC Sunucularında oynayan oyuncuların PBSS (PunkBuster ScreenShot) tarafından belirli periyotlarla çekilen ekran görüntülerinin Siyah olması yasaktır. Siyah ekran görüntüleri TTC Adminlerinin hileyi tespit etmede işini zorlaştırdığından, oyuncuların varsa siyah ekran görüntülerini düzeltmeleri zorunludur. Aksi halde ceza-i yaptırım uygulanacaktır.

  Ceza:
  Önce sözlü uyarı,
  Devamı halinde sunucudan atılma (KICK),
  En son sunucudan süreli uzaklaştırma (SÜRELİ BAN).

  Cezalar:
  Kural ihlallerinde uygulanacak ceza sistemi başlıkların altında duyurulmuştur.
  Oyun Yöneticileri yukarıdaki kurallara uysun ya da uymasın geçici yada kalıcı olarak ceza verebilirler. Forum, Oyun,TeamSpeak,Facebook vb gibi yerlerde uygunsuz davranışların oyun içerisinde verilecek cezalarla sonuçlanabileceğini hesaba katmanız faydalı olacaktır.

  Türk Timi Clanı ve/veya TTC takımı olarak ‘BİZ’, herhangi bir duyuru veya bildirim yapmadan oyun kurallarında herhangi bir zamanda değişiklik yapma/ revize etme hakkını saklı tutarız.

  İtiraz, Bildirim, Şikayet:
  Eğer bir oyuncunun kurallara aykırı hareket ettiğini düşünüyorsanız bunu video kaydı alarak Facebook üzerinden yönetime iletiniz. TTC takımı ilgili şikayetinizi inceleyerek, kural ihlali olup olmadığına karar verecek ve gerekiyorsa ceza sisteminde belirtilen yaptırımı uygulayacaktır.

  Eğer bir oyun yöneticisinin kurallara aykırı hareket ettiğini düşünüyorsanız bunu ilgili delilleri ile birlikte forum özel mesaj yoluyla bir üst yöneticiye iletebilirsiniz.

  TTC Adminlerinin kararları için itirazınızı, TTC Facebook‘tan “Oyuncu Sorunları” ile yapabilirsiniz. İtirazınızla ilgili tek bir bildirim yapmalısınız. Aynı bildirim üzerinden cevap gelmeden tekrar tekrar yazmanız cevap alma sürenizi geciktirmekten başka bir fayda sağlamayacaktır.

  İtirazınıza daha hızlı yanıt almak istiyorsanız, buraya tıklayarak itirazını Belirtebilirsiniz.

  TTC sunucularında oynayan her oyuncu bildirimini yaptığımız kuralları kabul etmiş sayılır. Özellikle kendisine kural hatırlatma gibi bir eylem uygulanmayacaktır
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Haziran 2016