Rumpler C.I Taarruz Uçağı ve stratejileri

TerribleCemo 30 Mayıs 2018

 1. TerribleCemo

  TerribleCemo Forum Moderatörü

  30
  17
  0
  Windows Chrome 66.0.3359.181
  Hepimiz Battlefield da mutlaka görmüşüzdür harika uçak kullananlar diye bir tabir vardır bu kişiler kendilerine özendirirler ve burda bu konuyu açma amacım pilot arkadaşlarımızın yeni ve acemi pilotların uzmanlaşmasına yardımcı olucak bir bilgi bankası oluşturmak. Hepimiz bilgilerimizi paylaşırsak güzel bir rehber oluşturabiliriz ben kendi bildiklerim ile başlayım diğer arkadaşlarda bildiklerini eklesinler ne kadar çok bilgi o kadar kaliteli rehber çıkartmış oluruz.

  Benim kısaca vereceğim örnek stratejiler şu şekilde olucak.

  1. Uçaksavarlara karşı koyma:

  Eğer bir uçak savar sizi uzaktan gözlemleyip yaklaştığınızda ateş ediyorsa öncelikle ateşin size nerden geldiğini tespit edin kokpitin içinden kullanıp mouse orta tık ile sağa sola bakarak top menzilinin dışından merminin nerden geldiğini tespit edin .topların tam hedefine girmeden uzaklaşın sizi göremeyeceği bir dağ tepe gibi yerin arkasıdan izinizi kaybettirin ve onun kör noktası sayılabilecek bir noktadan alçak uçuş ile kendinizi ona farkettirmeden üstüne bombardıman yaparak uçaksavarı imha edebilirsiniz.

  2. Uçaksavarlara karşı koyma:

  Yine bir uçak savar menzili dışındaysanız ve isabet yeteneğiniz güçlü ise menziline girmeden menzil dışından mermi ivme hesabınızı yaparak uçak savara karşı dalışa geçerseniz %100 candan %35 %40 gibi bir can ile bire bir vs de taramalı silahlarınız ile imha edebilirsiniz imha sonrası bombardımanda yaparsanız uçak savar tamamen hasar görüp bozulacaktır.

  3. Avcı uçaklarına karşı koyma:

  Avcı uçakları Rumper C uçaklarınıza göre daha dayanıksızdır ve giderken aniden arkanızdan çatır çutur bir ses ile birden sizi eritip düşürebilir. Buna karşı koymanın yöntemi eğer ilk arkadan mermiyi yemeye başladıysanız uçak konumunuzu hemen değiştirin ki avcı kendi aimini düzeltme çabasındayken kendi uçağınızı havada dümdüz süzülen bir kuş misali serbest bırakıp f2 ile arka makinalıya geçin ve avcı aimini almadan önce onu vurmaya başlayın emin olun avcı sizi indiremeden siz onu indiriceksiniz.

  4. Tank avcısı Rumper C lere karşı koymak

  İyi bir tank avcısı Rumper C kullanıcı arkanıza girdiği esnada 2 top ile sizi imha edebilir bu sebebple avcı uçaklarında kullandığımız taktiğin bir değişik taktiğini kullanmamız gerekicektir. İlk top sizi hedef aldığında uçağımız sağlam yara alır ve neredeyse %28 gibi bir uçak sağlığımız kalır. 2. toptan kurtulmak için manevra yapmak isteriz fakat uçağın kanadı hasar gördüğünden manevra yeteneği azdır ve manevra yapmaya çalışırken genelde 2. topuda yiyip patlarız. bu durumda ilk yapmamız gereken şey manevra yeteneğimiz kayıp olduğu için uçağımız bir yöne yalpalayacaktır ya sağa ya sola doğru çeker uçağın çektiği yöne doğru dönüşlerimiz daha kesin olmuştur artık ve bizim yaptığımız manevra yeteneğini arkamızdaki uçak yapamaz kırık kanada doğru ivme alıp ve dibe doğru dalış ile hız kazanırız peşimizden tam gitmemiştir ve alçak uçmaya başlamanız gerekli alçak uçuşta topun ivmesi havadaki kadar hız kazanıp sizi isabet alamayacaktır manevra yeteneğinizi kullanın öyle bir yerlerden geçin ki arkanızdan gelirken bi yere toslasın.

  5. Havada it dalaşı:

  Havada yaptığımız it dalaşında f2 ile arka makinalıya geçmeden rakibimizi öne almak istiyorsak güneşe doğru yükselin. Güneş parlak olduğundan rakibin ve bizim gözümüzü alacak ve rakip bizi göremeyecektir ve bu sırada hız kesip uçağı serbest düşüşe geçirin arkanızdan gelen uçağın sesini takip edin ve ne yöne üstünüzden geçtiğini duyduysanız örneğin ses sağdan geldi. uçağı tam tersi yöne sol üst çapraza serbest düşüşten kaldırıp rakibi arkalayın.

  6. Hava Topçu Kamyonu:

  Hava Topçu kamyonları genelde bir güvenli yer seçip uçakları hedef alırlar güvenli yer seçimleri yüzünden karadakiler tarafından hedef alınmaları zordur. Bu gibi durumda uçağınızdaki dostunuz sizin en iyi silahınız arkanıza gelecek arkadaşınızı topçu kamyonunun arka taraflarında kör noktasına atıp tamir aleti ile imha ettirip tekrar yerden alçak uçuşla uçağınıza geri alabilirsiniz. Yada kör noktasından alçak uçuşla silah atışı ve bomba ile saldırın size döneceği esnada arkanızdaki dostunuz atlayıp bir el bombasına zaten hasar verdiğiniz kamyonu bir bomba ile ilave hasar vererek imha edebilir.

  7. Rumper C tek kullanan ve yaklaştığınızda arkadan size ateş açan rakibe karşı.

  Eğer bir Rumper C yi tek kullanan pilot görürseniz arkasından ateş açmaya başladığınızda manevra yapıp size söylediğim taktikteki gibi arka makinelisine geçip size ateş açacak ve sizi muhtemelen düşürecektir. Bu gibi durumlarda rumper C ye arkadan iyice yaklaşmadan ateş açmayın. İyice dibine girin kuyruğa 20 metre mesafe kadar sokulun ve ateş edin sizi görüp hemen arkaya geçmeye kalkacaktır fakat siz uzakta değil onun dibindesiniz o arkaya geçtiği esnada ateşi kesip hız kazanın ve üstünden aşağıya doğru kuyruğunuzla rakip rumper C nin ön motoruna vurun direk burnunu yere dikleyip düşecektir.


  Evet arkadaşlar bunlar tabiki benim kendi şahsi birikimlerim diğer uzman pilot arkadaşlarda bilgilerini palaşırlarsa güzel bir rehber hazırlamış oluruz. Sorularınız varsa sorularınızı da yöneltebilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 30 Mayıs 2018
  m02-xyz bunu beğendi.
 2. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Windows Chrome 66.0.3359.181
  Rehber gayet güzel olmuş eline sağlık