PUBG'nin Yeni Haritası Sanhok'ta Hayatta Kalma Rehberi

CinAli83 14 Ağustos 2018

 1. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Windows Chrome 68.0.3440.106
  [​IMG]


  PUBG'nin Yeni Haritası Sanhok'ta Hayatta Kalma Rehberi

  İşte bir PUBG oyuncusunun hayatını kurtaracak Sanhok rehberi!

  PUBG en sevilen oyunlardan biri haline geldi ama buna rağmen Bluehole oyunu geliştirmeyi bırakmış değil.
  Bluehole bunu yeni silahlar, haritalar, araçlar, kostümler yani kısacası güncellenmiş içerikler hazırlayarak yapmaya çalışıyor. Sonuç olarak da Sanhok gibi yeni haritalar oyuncuların beğenisine sunuluyor. Güney Kore menşeli firmanın bir süredir üzerinde çalıştığı ve PUBG'nin ilk "küçük ölçekli" haritası olarak tanımlanan Sanhok, nihayet çıktı ve herkes bu haritada başarılı olmanın, birinci olmanın ve de kendine bir çorba parası bulmanın derdinde.
  Bu rehberde seni Sanhok'ta yenilmez yapacak, hatta zamanı geldiğinde Shroud'a bile meydan okuyabileceğin bilgi ve taktikler hazırladık. Başlayalım mı?
  Küçük barınaklara sığın
  PUBG'de normalde küçük kulübe tarzı barınaklar pek ilgi görmez çünkü içlerinde ne doğru düzgün loot vardır, ne de görüş açıları büyük binalar kadar geniştir. Ama PUBG'nin yeni haritası Sanhok'ta, işler biraz daha farklı. Haritanın kendisi küçük ölçekli olduğu için, küçük hacimli barınaklarda da yeterli derecede loot var ve görüş açıları hiç de kötü değil.
  Üstelik barınakların çoğu böyle küçük olacağından, oyundaki herkesle aynı kaderi paylaşıyor olacaksın. Yani psikolojik olarak da kendini kötü hissetmene gerek yok. Sen ne yaşıyorsan, onlar da aynısını yaşayacak. Tıpkı Counter-Strike'daki cs_rats haritası gibi...
  Tek limit gökyüzü
  Aynen meşhur sözün dediği gibi, PUBG'nin yeni haritası Sanhok'ta da tek limit gökyüzü. Çünkü harita o kadar küçük ki, uçak nereden geçiyor olursa olsun, eğer doğru noktada atlamayı başarabilirseniz istediğiniz konuma gidebiliyorsunuz. Normalde haritayı açtığınızda diğer map'lerle aynı boyutta görünen Sanhok, matematiksel olarak onların yarısı kadar.
  Yani diğer haritalarda olduğu gibi, "Pochinki'den geçecek, orada atlayalım," ya da "Okuldan başka şansımız yok," gibi düşünceler Sanhok ile birlikte son buldu. Bu haritada stratejik olarak nereyi uygun görürsen oraya atlayabilir ve PUBG'nin keyfini çıkarabilirsin. Haritadaki loot'lar da eşit paylaştırıldığından, gittiğin yerden mutsuz dönme olasılığın çok düşük.
  Dinamik hava sistemine dikkat
  [​IMG]
  Sanhok'a bir anda sis çökebiliyor

  PUBG'nin yeni haritası Sanhok'un dinamik hava sistemi sayesinde oyuncular artık oyun ortasında strateji değiştirebiliyorlar. Böylece, diğer haritalarda pek efektif olmayan bu özellik, Sanhok'un küçük yapısı sayesinde herkesin istediği an yeni stratejiler yaratabilmesini mümkün kılıyor. Örneğin, hava güllük gülistanlıkken birden başlayan bir yağmur oyundaki sesleri etkileyeceğinden 5 dakika sonra yapmayı düşündüğünüz agresif saldırınızı hemen gerçekleştirebiliyorsunuz. Ya da aralardan sıvışmanız gereken noktalarda olur da şansınıza bir anda haritaya sis çökerse düşmanlarınıza görünmeden kaçabiliyorsunuz.
  Nehirler önemli
  Sanhok sularla dolu bir harita. Tabii ki bir Venedik değil ama yine de böylesine fazla su kaynağı varken, ve ortada dövüşmen gereken 3 ada bulunuyorken, istesen de istemesen de bir noktada nehirleri rotana eklemen gerekiyor. Ve bunu birçok insan yapmak zorunda olduğundan, biraz akıllı PUBG oyuncuları nehirlerin kenarlarına pusu kurup karşıya geçmek isteyen oyuncuların keyfini bozuyorlar. Eğer nehirleri geçme konusunda düzgün planlar yapmazsan, sen de bu pusu kuran oyunculardan birine yem olabilirsin, bizden söylemesi. Tabii sen de pusu kurabilirsin.
  Loot sırasında mutlaka etrafına bakın
  PUBG'nin böylesine küçük olmayan haritalarında bile loot yaparken ölmenin ne kadar kolay olduğunu kavramışsındır. Konu Sanhok olunca, loot yapmak daha da dikkat istiyor. Bu yüzden kendini sağlama almadan kesinlikle loot yapma.
  Öte tarafta, air drop'lar da Sanhok'ta önemli bir detay. Normal haritalarda oynarken air drop'u gören 10-15 kişi olur ve kutudan çıkacak bir AWM için bu kafile yarışır. Ama Sanhok çok küçük olduğundan, air drop'u neredeyse haritanın tamamı görüyor. Bu da doğal olarak büyük bir kaosa yol açıyor. Diğer haritalardan alışmış herkes sinsi planlarla air drop'a doğru ilerlerken, bir anda ip kopuyor ve Kar98'li birisi air drop yolcularını birer birer indiriyor. Sen sen ol, Sanhok'ta air droplara kolay kolay atlama. Tabii eğer hayatta kalmak istiyorsan...