PayPal Türkiye'deki Faaliyetlerini Haftaya Durduruyor

CinAli83 14 Haziran 2016

 1. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Windows XP Chrome 49.0.2623.112
  İnternet üzerinden para transferi denildiği zaman akıllara gelen ilk servis olan PayPal, Türkiye'deki kullanıcılarını şoka uğratacak bir gelişmeyi anasayfası üzerinden paylaştı. PayPal önümüzdeki aydan sonra Türkiye'de kullanıma kapanacak.

  Son dakika haberi olarak gündeme yeni düşen habere göre popüler para transfer servisi PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerine son vermeye hazırlanıyor. Kredi kartı ya da kredi kartı olmadangüvenli alışverişi kullanıcılarıyla buluşturan PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerine son verecek olması kullanıcılarda şok etkisi yarattı. Buna göre 6 Haziran 2016 tarihinden sonra PayPal üzerinden para gönderme ve alma işlemleri Türkiye'de yapılamayacak.
  [​IMG]
  Faaliyetlerini durdurucaklarını anasayfası üzerinden duyuran şirket, Türkiye'de ödeme işlemlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumutarafından reddedildiğini de açıkladı. Zorunlu bir karar ile servisi devre dışı bırakacak olan şirket, önümüzdeki aydan sonra tekrar lisans başvurusunda bulunacaklarını da açıklamaya eklemeyi ihmal etmedi. Açıklamanın tam metni şöyle;
  "Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme
  PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.
  6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
  Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.
  Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.
  PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.
  Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir."
  PayPal'da bulunan paranıza ne olacak?
  Öte yandan şu an PayPal üzerinde parası olan Türk müşterilerin 6 Haziran 2016 tarihine kadar paralarını bankalarına transfer etmeleri gerekiyor. Transfer edilmeyen paralar ancak lisansın tekrar onaylanması ile birlikte hesaplara tekrar aktarılabilecek.
   
  MaCiT35 bunu beğendi.