Haritaları Tanıyalım ( Balo Salonu Baskını )

Zeydann 23 Nisan 2018

 1. Zeydann

  Zeydann Battlefield 1 Moderatör

  6
  8
  0
  Windows Chrome 66.0.3359.117
  Balo Salonu Baskını Haritası: Bilmeniz Gereken Her Şey
  Burada, kıran kırana siper savaşının yerini savaştan etkilenmemiş bakir bir güzellik alıyor.

  [​IMG]  Balo Salonu Baskını nedir?

  Battlefield 1’in temel haritalarından biri olan Balo Salonu Baskını, oyundaki en özel ortamlardan birine sahiptir. Savaşta birçok Fransız şatosu Almanların eline düşmüştü. Bu şatolarda, lüks içinde yaşayan generaller ve yüksek rütbeli subaylar kalırdı. Balo Salonu Baskını çatışmaları, bu bakir binalardan birinin çevresinde gerçekleşiyor.

  Harita nerede ve hangi tarihte geçiyor?

  Harita, bir Fransız kenti olan Varennes’in yakınında, 1918’in sonlarına doğru gerçekleşen Meuse-Argonne Taarruzu sırasındaki olayları konu alıyor.


  [​IMG]

  Balo Salonu Baskını’nda hangi oyun modlarını oynayabilirim?

  Bu haritada Fetih, Üstünlük, Akın, Takım Ölüm Karşılaşması, Savaş Güvercinleri ve Cephe Hattı karşılaşmalarını oynayabilirsiniz. Balo Salonu Baskını, Zorlu Fetih adındaki Operasyonun bir parçasıdır.
  Balo Salonu Baskını haritasının eğlenceli yönleri neler?

  Yukarıdaki Acemi Birliği videosunda belirtildiği gibi Balo Salonu Baskını, farklı heyecanlar sunuyor. Ana binaların içindeki dar koridorlar, binaları çevreleyen açık alanlarla büyük bir zıtlık oluşturuyor. Yani çok farklı oyun mekaniklerine çok uygun bir ortam. Çatıdaki Gözcüleri taarruz uçağıyla saldırarak şaşırtın, kapıları düşman vasıtalarına kapatın ya da çatışmanın kaderini değiştirmek için Hava Gemisi behemotuyla havadan ölüm yağdırın.

  Bu harita için strateji tüyolarınız var mı?

  Haritayı iyice öğrenin! Yayaysanız ana şatoya giden koridorlar ağını öğrenin; bir vasıta içindeyseniz kapıları açmanız gerekebileceğini unutmayın. Avluyu çevreleyen iki katlı yürüyüş yolu, keskin nişancılar için harika bir yerdir; tanklar da avluya girebildiğine göre, bu mevkiden patlayıcılarla güzel öldürmeler yapabilirsiniz. Ama dikkatli olun, düşman buraya daha önce gelmiş ve sinsi sinsi bekleyen tuzaklı bombalar yerleştirmiş olabilir. . .