Haritaları Tanıyalım : ARGONNE ORMANI ( ARGONNE FOREST )

Zeydann 23 Nisan 2018

 1. Zeydann

  Zeydann Battlefield 1 Moderatör

  6
  8
  0
  Windows Chrome 66.0.3359.117
  Merhaba arkadaşlar, bir yeri gezerken bile tarihçesini bildiğinizde çok daha zevkli oluyor. Size oyunda bazı yabancı kaynaklardan bulduğum bilgileri paylacağım. Oyun oynarken o bölgeleri daha iyi anlamak daha zevkli kılıyor oyunu.
  Bugün konumuz : Aragonne ormanı.
  [​IMG]
  Argonne Ormanı’nın sık ağaç örtüsü içinde, ölümcül bir savaş meydanının derinliklerine adım atın.
  Argonne Ormanı nedir?
  Battlefield 1 ile çıkan klasik haritalardan biri olan Argonne Ormanı, Meuse-Argonne Taarruzunun ilk aşamasının yaşandığı 1918’in sonlarını konu alır. Sadece piyade oyun mekaniği ve orman ortamıyla kendine has bir karaktere sahip olan Argonne Ormanı, pek çok oyuncunun en sevdiği harita olmuş olup, çok farklı oyun tarzlarına hitap eder.
  [​IMG]
  Argonne Ormanı’nda hangi oyun modlarını oynayabilirim?
  Bu haritada Fetih, Üstünlük, Akın, Takım Ölüm Karşılaşması, Savaş Güvercinleri ve Cephe Hattı karşılaşmalarını oynayabilirsiniz. Argonne Ormanı, Zorlu Fetih adındaki Operasyonun bir parçasıdır.

  [​IMG]
  Hangi ordular var?
  Bu haritada, Amerikan Ordusu ve Alman İmparatorluğu birbirine giriyor.
  Argonne Ormanı haritasının eğlenceli yönleri neler?
  Battlefield 1’deki piyade oyununu seviyorsanız hangi sınıf ya da oyun tarzı ile oynarsanız oynayın, çok farklı unsurlar içeren harita düzeninden yararlanmak için bol bol fırsatınız olacak. Dar geçit alanlarında pompalılar ve hatta yakın muharebe silahlarıyla öne çıkabilir veya haritanın doğu hattındaki daha açık alanlarda tüfek kullanabilirsiniz.
  Argonne Ormanı’nın Behemotu olan Zırhlı Tren ile oynamak da zevkli olacaktır. Bu vasıtanın devasa ateş gücüyle çatışmanın gidişatını değiştirin ya da bol bol TNT ile bu behemotu indirip takımınızın kahramanı olun.
  Ayrıca harita görsel olarak da keyif veriyor. Savaşa girmeden önce, hafif bir sis tabakasının çöktüğü ormanlık alana şöyle bir bakıp güzelliğine doyun (teşekkürler Frostbite Engine!).
  [​IMG]
  Argonne Ormanı ile ilgili vereceğiniz tüyolar var mı?
  Haritanın tüm yerlerini öğrenin ve tam ortadaki Hellfire Kavşağı Köprüsüne özellikle dikkat edin. Burası kilit bir noktadır; özellikle de kontrol noktalarını ele geçirmeniz gereken oyun modlarında. Bu bayrağı ele geçirin (köprünün her iki tarafında bulunan makineli tüfekler çok işe yarar) ve onu müdafaa edin. Bu kontrol noktası takımınızda olduğu sürece, keskin nişancılığın ve komşu bayrakları ele geçirmenin daha kolaylaştığını göreceksiniz.