Battlefield V için 2145tl'ye ucuz ama canavar sistem toplama rehberi

TerribleCemo 30 Mayıs 2018

1. TerribleCemo

TerribleCemo Forum Moderatörü

30
    17
    0
    Windows Chrome 66.0.3359.181
    Merhaba arkadaşlar hepimiz günümüzdeki dolar kuru euro kuru gibi durumlardan rahatsızlık yaşıyoruz.
    Ne yazıkki artan kur mağaza stoklarınada zam olarak yansıyınca kullanıcıların çoğunun cebi alev alıyor
    ve şöyle bir sistem toplayacam diye gittiği mağazada şurdan şunu kıssam burdan bunu kıssam diye kısarak sistem toplamak zorunda kalıyor.

Bu gün bu rehberdeki amacımız en düşük bütçe ile bize battlefield V, battlefield 1 gibi oyunları rahatlıkla açacak bir sistem toplamak fakat bunu çok ama çok ucuza kapatmak öncelikli hedeflerimiz arasında olacak.

Öncelikle anakartımızdan başlayalım. internette vatan sinerji ebrar gibi siteler görüyoruz ve sürekli bu sitelere yoğunlaşıyoruz fakat gözden kaçırdığımız şey bizim ülkemizin bilgisayarcı esnaflarınında olması ve bazen bu esnaf arkadaşlar cidden harika kampanyalar yapabiliyorlar öncelikle bunları gözden geçirmemiz gerekli çünkü başlıkta da belirttiğim gibi en ucuza canavar bir bilgisayar toplayacaz

Anakart: MSI B350M Pro VD 350tl

MSI B350M PRO VD serisi anakartımız ben bunu size sahibinden.com dan satış yapan bir bilgisayarcıdan buldum sebebi ise vatan gibi yerlerde 450tl ye satılırken bu esnaf arkadaşımız 0 garantili ürünü
    385tl gibi bir fiyata satıyor ayrıca esnaf olduğu için pazarlık yapma imkanınızda var biraz pazarlıkla 385tl den 350tl ye bu kartı alabiliriz.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...ddr4-3200-vga-glan-am4-usb3.1-508534146/detay

ayrıca b350 bir anakart aldığımız için bize overclock imkanıda sunuyor olması güzel bir durum.

İşlemci: Ryzen 3 1300x 600tl

Ryzen 3 1300x İşlemcimiz biraz düşük hacimlide olsa bizi oyunlarda dar boğaza sokmayacak ve yeterli işlem hafızasını bize sunacaktır ayrıca overclock ile de işlemcimizi güçlendirmemiz ve daha iyi bir verim alma imkanımızı anakartımız bize müsade etmekten tereddüt etmeyecektir bunu ise yine bir sahibinden.com esnafı olan bir bilgisayarcı arkadaştan piyasada 680tl gibi bi fiyatlarda satılırken 630 tl ye buluyoruz ve emin olun ki telefonla biraz pazarlık yapıp bu ürünü 600tl ye rahatlıkla alabilirsiniz. Ayrıca kutunun içinden gelen stok fan da bize yetecek ve bizi ayrı bir fan masrafından kurtarıcaktır.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-ryzen-3-1300x-3.5-3.7ghz-am4-540706274/detay

Ram: 8GB 2400MHZ 370tl

Ram konusunda ülkemizde fiyatlar tavan yapmış durumda ve ben ise bu sistem rehberinde size çinden alışverişe yönlendireceğim içinizde hiç şüphe olmasın çinde olsa insan insandır ve kaliteli ürün her zaman kendini belli eder sonuçta bugün benim kullanmış olduğum asus rog serisi bir laptop bile made in china yazısıyla bana hizmet ediyor. Göstereceğim bu ramler ram üreticisinin fabrika satış noktasının mağazasıdır ve elinize ulaşmama yada gümrükten geri gönderilme gibi riskleri bulunmaz içiniz rahat olsun ülkemiz fiyatlarına göre ise çok daha ucuza satılıyor üstelik. Ülkemizde 500tl civarı olan 8GB 2400mhz ramler Çin'de 370tl ye bize sunan king spec markası güvenilir bir markadır zaten geri bildirimlerine ve mağaza puanına bakarsanız ne kadar kullanışlı bir ürün olacağına sizde kanaat getireceksiniz

https://tr.aliexpress.com/item/King...s-RAM-Bellek-Masa-st-PC-I-in/32849123025.html

Ekran Kartı: GTX 1050Ti 800TL

Artan dolar kuru ne yazıkki ekran kartı piyasasını derinden vurdu fakat Çinli color ful markası bize MSİ Gaming X ile aynı değerlere sahip ve metal soğutma bloğu bulunan çift fanlı 1050ti ürününü 800tl ye sunuyor ayrıca biosa yada ekstra bir yazılıma gerek duymadan kartın arkasından tek bir tuşla overclock yapabilme fırsatı sunuyor çinli diyip geçmeyin bu ürün cidden avrupa standartlarına sahip ve ürün çok başarılı.

https://tr.aliexpress.com/item/Colo...-128bit-PCI-E-X16-3-0-Gaming/32800626563.html

Kasa: 85tl

Kasamızıda çinli bir firmadan sipariş veriyoruz fakat kasamızda bazen ufak kargoya bağlı ezilme gibi sorunlar çıkıyor fakat bu sistem kuracağımız kasanın iç bölgesine müdahale etmiyor yani şöyle düşünün kasa aldınız kapağında çok ufak gözle görülmeyecek kadar bi yamukluk olabiliyor tabi bu sizdede kesin olacağı anlamıan gelmiyor mağazada satılan 100 kasadan belki 2 tanesinin başına böyle birşey geliyor. Amacımız ucuza bilgisayar toplamak sonuçta ve sistemimizin çalışmasına etki eden bir durum olmadığı için bu kasayı size öneriyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/Gold...cro-ATX-ITX-CD-ROM-Drive-Bay/32808142607.html

Güç Kaynağı: Corsair VS450 80 Plus 450w 226TL

Güç kaynağımız 80 plus sertifikası bulunan corsair in 450w lık güç kaynağı sistemimizi güzel bir şekilde çalıştıracaktır ayrıca akım koruma ve topraklama sistemide kuvvetli bu güç kaynağı tam bir fiyat performans canavarı.

Soğutma ve fan: 2 adet 120mm Aigo 88tl

Fanımızıda çinli aigo markasından yapıyoruz 120mm olan bu fanlar ayrıca rgb led ve kontroller e sahip bu fanlardan 2 adet kasamıza takmamız kasamızdaki yaz aylarındaki bunaltıcı sıcaklığı kasamızdan atmaya yarayacaktır.

https://tr.aliexpress.com/store/pro...puter-fan-PC-led-fan/1357016_32858653460.html

Harddisk: Segate 1tb 7200rpm 226tl

Son olarak harddisk seçimimizide bütçe dostu bir sistem toplama rehberi olmasından dolayı 7200rpm lik 1tb hafızaya sahip segate den yana yapıyoruz.

Toplamda 2145tl ye topladığımız bu bilgisayar battlefield V , Battlefield 1 gibi oyunlar için bize hayli hayli yeterli olucaktır ve overclock ile sistemimizi daha güçlü hale sokup bize rahat bir oyun deneyimi sunacaktır.

m02-xyz bunu beğendi.
  2. MaCiT

MaCiT Web Master Site Yetkilisi

100
    98
    0
    118 ₺ 22€ dan fazla ürün sipariş verirseniz gümrüğe takılma ihtimali var bilginiz olsun tamamen şans işi ayrıca bozuk hata hatalı çıkma olasılığınıda düşünürsek yurt dışından almak bence mantıklı değil çok büyük fiyat farkı olmadıkça

3. TerribleCemo

30
    17
    0
    Gümrüğe takılma sorunu yaşamıyor. 2 Arkadaşım bu ürünlerin siparişini geçti ve şuanda memnunlar kullanıyorlar da. Satın alınan yer direk markanın fabrika satış noktası Çinli bir esnaf değil o yüzden pek sorun olmuyor. Fakat aynı üründen 5 den fazla sipariş verirseniz takılıyor. Aksi taktirde ben 300$ fiyatına akıllı saat söyledim ve 10 günde geldi. O takılma muhabbeti şehir efsanesi diyebiliriz aslında. Ben yaklaşık 2 senedir amazon, aliexpress, gearbest gibi siteleri aktif kullanıyorum. Gümrükte yaşanacak en büyük sorunlar sim kart girişli herhangi bir tablet akıllı telefon yada akıllı saat sokamazsınız. Aynı üründen 5 adet sınırından fazla sipariş edemezsiniz. Bunun dışında 10.000 dolarlık bir üründe alsak bomba yada silah gibi bir şey olmadığı sürece ve az önce saydıklarımın dışında ise içeri girer. Adamlar koskoca Tesla arabasını getirtiyor yurt dışından Türkiye'ye sokuyor. Takılsa o takılır. Sonuçta galerici değil şahsi bireysel kendine alıyor vergisini verdikten sonra hiç bir sorun yaşanmaz. Ayrıca Gearbest sitesi 300$ kadar olan tüm ürünlerin gümrükteki vergilerini ödüyor bilginiz olsun. Amazon da ise Prime üyesi iseniz Prime mağazasından aldığınız her şeyin gümrük bedelini onlar karşılıyor.

4. MaCiT

MaCiT Web Master Site Yetkilisi

100
    98
    0
    Doğru olabilir ancak zaten amaç vergi vermeden ucuz almak eğer vergi verirsek bir manası kalmaz aldığımız ürünlerin

5. TerribleCemo

30
    17
    0
    Vermiş olduğum linklerdeki ürünler fabrika satış noktaları vergiyi kendileri karşılıyorlar. Fabrika satış noktası ve anlaşmalılar o nedenle sorun olmaz.