Battlefield 3 Grand Bazaar

qokh4n 11 Haziran 2017

 1. qokh4n

  qokh4n Üye

  51
  44
  0
  Windows 8 Chrome 58.0.3029.110
  Grand Bazaar

  Grand Bazaar (Kapalı çarşı) :Battlefield 3'te yer alan birharitadır . Harita Tahran'ın merkezinde Kapalı Çarşı'da 2014 Savaşı sırasında belirleniyor. Haritahava koşullarının nemli ve yağışlı yağmura sahip olduğunu ve PLR(People's Liberation and Resistance-Halk Kurtuluşu ve Direnişi) propaganda posterleriyle birlikte çarşının duvarlarına püskürtülen Pers grafiti görüntüsünü taşıyor. Açık alanlar ve sıkı geçitler içeren Röt'teki Métro Operasyonuna(Operation Métro) benzer .
  [​IMG]
  Oyun: Battlefield 3
  Bulunduğu Savaş: 2014 Savaşı
  Yer: Kapalı Çarşı, Tahran, İran
  Çatışma Türü: Piyade, Hafif Zırh Desteği ile
  Oyun Türleri: Conquest , Rush , Squad Deathmatch ve Takım Deathmatch
  Conquest
  Conquest modunda, her iki takım da, esasen büyük bir patika ile yarı yarıya bölünmüş sokakların bir kare olan ters köşelerinde başlıyor. Junction ve Highway üsleri yalnızca Conquest Large'de PC'de görülebilir.

  Birleşik Devletler Deniz Piyade ------------------------------Rus Askeri Kuvvetleri
  Kolordusu
  Hafif Araç: M1114 HMMWV---------------------------------------Hafif Araç: Gaz-3937 Vodnik
  Piyade Savaş Araçları: Lav-25-------------------------------------Piyade Savaş Araçları: BMP-2 M
  Yerleşik silahlar: BGM-71 TOW-----------------------------------Yerleşik silahlar: 9M133 Kornet

  Square (A)

  ABD'deki yerleşime en yakın olan Meydanın daha sağlam bir örtüsü ve daha geniş bir yakalama alanı var. Tahrip edilebilen bir beton duvar tabanı batıda küçük bir pazardan ayırır. Yakınlardaki bir yaya üst geçidi ve kuzeyde bir yığın moloz bazı dikey görme noktaları verir. Bu yakalanmak için kolay bir temel olabilir ancak dikkatli olun düşmanlar otobüs ve arabanın arkasına kolayca gizlenebilir ve Alleyway'den yan yana gidebilir. Ayrıca ABD Dağıtımından gelen LAV ve nakliye araçlarına da dikkat edin.

  Alleyway (B)
  Merkez bayrak olarak, bu hedef sıklıkla turun erken saatlerinde yakalanır ve sıcak tartışmalara neden olur. Meydanı ve Pazarı doğrudan bağlar. Dört küçük yol haritanın köşelerini konumlarının dörtte birine bağlayan şekilde kesilir. Patlayıcılarla açığa çıkartılabilen epeyce duvarlı alanlar vardır.

  Caspian Border gibi açık haritalardan farklı olarak savunucuların içeride sıkışmaları kolaydır; uzun ara yol uzun menzilli muhariplere (iki ucunda da zırhlı taşıtlar da dahil olmak üzere) avantaj sağlamaktadır. Bu saldırganlığa neden olan kolaylığın yanı sıra kontroller ekibi tarafından harcanan az çabayla eşleşmeleri sona erdirebilir. Bu tabanı yakalamak veya savunmak için en iyi yol sadece bu tabanı değil Market veya Meydan'ı da güçlü bir şekilde savunmaktır. ABD Dağıtımındaki oyuncular LAV veya Humvee'lerini Alleyway'in kendisine sürükleyebilir bu da bazı öldürmeleri engellemek için çok sayıda tahribata ve fırsata neden olabilir.

  Market (C)
  Rusya dağıtımına en yakın bayrak olan Market işgalcilere yükseklik avantajı sağlayacak birçok bina içeriyor. Bir dizi güneşlik yol buluculara Alleyway ana girişini atlamak için bir yol da sunar. Bu tabandan oyunculara pazarın kendisi nedeniyle onu yakalamak için birçok fırsat veriyor.

  Market'ten oyuncular aynı zamanda Alleyway'ye doğru tünel benzeri bir geçiş ve cadde boyunca paralel olarak otoyola uzanan bir geçit erişimine sahiptir. Tabanda oyuncuların "çatıdan çatıya" doğru yolculuk yapmalarına izin vererek onlara düşmanlara karşı bir avantaj da sunuyor.

  Junction (D)
  [Conquest Large] Yakalama alanı sokak alanının çok harap bir otobüsü çevreleyen alanı köşedeki boş bir dükkandan ve çevredeki binaların bir bölümünden oluşuyor. Alleyway'ye giden bir patika doğu caddesindeki bir halı dükkânından (Rush objektif B1'e karşılık gelir) veya güney caddeden bir alcove ile erişilebilir.

  Highway (E)
  [Conquest Large] Yaya üstgeçidi ABD'nin konuşlandırılması ve Square'e giden iki seviyeli cadde gibi bu alanın önemli bir özelliğidir.


  RUSH
  Birleşik Devletler Deniz Piyade
  Kolordusu

  Ana muharebe tankı (ları) :M1A2 Abrams


  Aşama 1
  Rush ve Squad Rush modunda her takım hedeflerden kabaca eşit uzaklıkta başlar. Çatışmaların çoğu binalarda veya ana caddeden aşağı orta menzilli alanlarda çok yakınlardadır.

  Hefef A saldırganlardan gelen uzun bir koridorun sonunda veya yumurtadan çıkıp yola çıktıktan sonra bulunur. Saldırganlar potansiyel olarak savunucuların hızından daha hızlı koşabilirler, böylece M-COM'u hızlı bir şekilde silahlandırıp B'ye doğru iyi bir savunma pozisyonu oluşturabilirler.

  Hedef B halı yığınları içeren bir odanın içindedir. Oda sokağa açılıyor ancak saldırganın sağ tarafında bir arka giriş var. Ancak bu yol Alleyway'den gelen savunmacılar tarafından çevrelenebilir.

  Aşama 2
  İkinci hedefler pazarıdır. Saldırganlar şimdi Alleyway'e girebilir ancak bir tel örgü ve harita sınırı Square'e veya yan yoluna artık girmelerini engeller. Saldırganlara dikkatli bir şoför tarafından her iki hedefe yakın manevra yapılabilen bir tankda verilir.

  Hefef A Alleyway pazarının sonundadır savunucuların yan yolu doğrudan doğruya geçmektedir. Piyasanın bu sonunu tutmak M-COM'u kontrol etmek için genellikle gereklidir.

  Hedef B, haritanın güney tarafındaki caminin yakınında kısa bir salonda yer almaktadır. Uzun silahlar, pazardaki salonlardan, sokaktan veya hatta üç katlı platformlardan bu hedefi kontrol etmek için kullanılabilir.


  Aşama 3
  Hedef A Alleyway'den Otoyola doğru yan yolun bitiminde ve Hedef B Otoyolun uzak tarafındaki bir köşeye sıkıştı ve sokak dükkanlarına ulaştı. Üst geçit, bölgenin mükemmel manzarasını sağlar karayolu işaretleri bazı sert kapak sağlar. A yakınlarındaki moloz yığını sıklıkla kullanılan bir geri dönüş pozisyonudur ancak M-COM'a yeterli erişimi sağlamıyor.

  Saldırganlar Kavşak'tan yine spawn edildiklerinden Market'teki güçlü bir savunma üssü kurtarabilir.

  Aşama 4
  ABD pazarı Market'e taşınıyor ve tüm büyük caddeler kullanıma açılıyor. Ruslar hem ana yollarda Alleyway'de hem de batı yolunun arkasındaki sokaklarla çok zor bir savunmaya sahipler.

  Hedef A son tek katlı dükkanda bulunur ve Hedef B küçük pazarda Meydanı yanındadır.


  Tasarımcı Notları
  "Tahran'ın şehir merkezinde çok kentsel bir şeyler yapmak istediğimizi biliyorduk, kavga başlamadan iki hafta sonra kurmaca geldi, bu yüzden sıkı ve dar inşa edilen şehrin oyunu başlattığınızda çoktan imha edildi. Kapalı Çarşı, klasik bir şekilde yansıtılan ve her iki tarafın da benzer yolları, yanları ve eylemin daha iyi anlaşılabilmesi için tepeleri geçme imkânlarına sahip olması ve av tüfeğinin tercih edilmesine eğilimli çok kısa menzilli yakın çatışma haritası. "