Battlefield 1'De Operasyonlar Modunda Savaş Haritanın Dışına Taşıyor

MaCiT 13 Haziran 2016

 1. MaCiT

  MaCiT Web Master Site Yetkilisi

  100
  100
  0
  Windows Chrome 51.0.2704.84
  Tipik olarak Battlefield oyunlarında bir tur, o anda oynanan karşılaşmayla sınırlıdır. Oynarsınız, ya kaybeder ya kazanırsınız, sonra da bir sonraki tura geçersiniz. Battlefield 1'in yeni oyun modu Operasyonlar'da bu durum değişiyor. Bu modda mevcut turun sonucu, bir sonraki haritaya taşınarak birbiriyle bağlantılı seri savaşlar yapmak mümkün oluyor.

  Operasyonlar ile birden fazla haritada 1. Dünya Savaşı'nın gerçek muharebelerine dayanan destansı bir yolculuğa çıkmanız mümkün. Takım oyununa ve cephe muharebesine dayanan, büyük ve destansı bir deneyim yaratmak istedik. Bu meta katmanını oyun moduna ekleyip birbirinden çok farklı ve ilgi çekici mekanlara yayarak Battlefield 1 savaşlarına yepyeni bir boyut ve çeşitlilik getirmiş olduk. Takımınız bir haritada kazanıp sonraki haritaya geçtiğinde, önceki savaşın yapıldığı yeri ufukta görebilecek.

  Saldırgan olarak oynarken, komutanın düdüğüyle belirlenen düşman siperlerine karşı hücuma kalkacaksınız. Düşmanın müdafaa hatlarına doğru piyade olarak, tankla, uçakla, botla ve at sırtında silah arkadaşlarınızla omuz omuza koşacaksınız. Savunmacı olarak oynarken saldırıya maruz kaldığınızı belirten alarm sesini duyunca kendinizi siperlere atacaksınız. Sabit makineli tüfekleri ve topları kullanarak yaklaşan düşman birliklerine kurşun yağdıracaksınız.  [​IMG]


  Saldırgan kuvvetlerin uğruna savaşılan bölgeyi ele geçirebilmesi için, tüm savunma pozisyonlarını zapt edip elinde tutması gerekir. Bu gerçekleştiğinde, savunan taraf, sıradaki bölgeye geri çekilip yeniden düzen alır. Her bölgede işgal edilecek ya da savunulacak farklı sayıda hedef olduğu, yerleşimler ve mevziler aynı olmadığı için her bölgenin oyun hızı ve çeşitliliği farklıdır.

  Saldıran kuvvetler, mıntıkayı ele geçirip cephe hattını ileri taşımaya çalışırken savunma birlikleri de saflarını korumaya ve teslim olmamaya çalışır. Savunan taraf haritada topraklarını kaybederse Operasyon sona ermiyor: Savunan taraf geri çekilip başka bir haritada yeniden düzen alırken hücum eden taraf ise taarruzunu sürdürüyor. Mıntıkalar düşebilir, ancak oyuncular devasa Behemotları kullanarak gidişatı her zaman tersine çevirebilir.  [​IMG]


  Tabiri caizse "çerezlik" değil, bir saatlik oynamayla bitmeyen bir Battlefield deneyimi yaratmak istedik. Bu ilk dünya savaşında oynamak ve birbiriyle bağlantılı farklı muharebelerin hikayesini yaşamak isteyen oyuncular için destansı ve çok çekici bir oyun ortaya çıktı. Göğüs göğse çarpışmak, cephe yarmak ve mevzi müdafaa etmek üzerine kurulu bu tarz cephe savaşı, 1. Dünya Savaşı'nın ruhunu tam olarak yansıtıyor.

  HİÇBİR SİLAH, ARAÇ VEYA TEÇHİZAT ÜRETİCİSİ BU OYUNLA İLİŞKİLİ DEĞİLDİR, BU OYUNA SPONSORLUK YAPMAMIŞTIR VEYA BU OYUNU DESTEKLEMEMİŞTİR.