Battlefield 1 Tecrübe Edilmiş Taktikler.

Zeydann 20 Nisan 2018

 1. Zeydann

  Zeydann Battlefield 1 Moderatör

  6
  8
  0
  Windows Chrome 65.0.3325.181
  [​IMG]

  * Keskin nişancısınız ve önünüzden bir tank geçip az ileride konuşlandı. Lütfen gidip bıçakla veya süngü hücmuyla tanka saldırmayın. Manganıza yazın yanınızda doğsun taarruz sınıfları. Azıcık ingilizce ile çözülür ve o tankı takımınızdan kurtarırsınız.

  * Herkesin oyun taktiği farklıdır ama sınıfınıza göre oynayın. Misal bir taarruz sınıfısınız öyle köşede pusup geleni öldürmek inanın zevk değil. Taaruzlar cephe yararak düşmana yıldırım gibi üzerine saldırarak emin olun çok daha zevkli.

  * Destek ve Medic sınfılarında takımızın sürekli arkalarında veya birlikte harekat edersinz çok daha başarılı sonuçlar alırsınız.

  * Bir bayrak alımında taarruzlar saldırır. Sıhhıyeler onu iyileştirir. Destek sınıfıda mühimmat ve yayılım ateşi ihtiyacını karşılar. Gözcülerde düşmanın yerini tespit ve imhasında görev alırlar herkes sınıfını en iyi şekilde oynasın.

  * Oyun ayarlarından asker fare hassasiyetini ve yakınlaştırma hassasiyetini yavaş yavaş alışana kadar düşürün çok daha başarılı atışlar yapacaksınız.

  * Ross MK ve Gewehr M95 nişancı tüfeklerinde dürbünle bakmaya devam ederek silahı dolum yapabilirsiniz büyük bir avantajdır.

  * Uçak ve araçtan çıkma tuşunu '' E '' tuşu yerine klavyede elinize uzak bir tuş atayın, yoksa uçaktan durduk yere atlarsanız klavyenizi kırmanıza sebeb olabilir.

  Bomba Türleri Hakkında ;

  Parça Tesirli Bomba : Adında olduğu gibi parça tesirlidir en etkili bombalardan biridir. Öldürme ihtimali çok yüksektir.

  Çubuk Bomba : Parça tesirli bombanın savaş hikayesine göre bazı haritalarda bulunan bombadır. P.tesirli bombadan daha uzağa gider.

  Mini Bomba : Çok uzağa gider ama etkisi fazla yoktur. Eğer düşmanın canını 40 - 50 bıraktıysanız ve uzaksa işe yarar.

  Gaz Bombası : Düşmana zehirler ve gaz maskesi takmasına mecbur eder. Düşmanı sıkıştırmak için birebir. Ayrıca sizin elinizde Hipfire silah yani ( Belden atış nişan almadan ) öyle bir silah varsa atıp hiç ağır ağır değil koşarak düşmana yardırın.

  Alev Bombası : Düşmanın canını azatır ve örnek veriyorum : Düşmanın geleceğini biliyorsunuz ve merminiz az veya canınız. Düşmanın geçiş yoluna atıcaksınız geçemiyecek sizde hazır hazır çarpışmayı bekleyeceksiniz.

  Sis Bombası: Özellikle elinizde pompalı veya Automatico Siper tarzında silah varsa almak istediğiniz bölgeye atın ve yardırın, veya bir taraftan diğer tarafa geçeçeksiniz karşı kısımda sniper ve destek sınıfı geçit vermiyor sis bombasını atın ve geçin.

  * Siper periskopu kafanızı göstermeden düşmanı izlemenize olanak verir. eğilin ve siperden veya bir köşeden bakın. Mesafeyide ölçer. Örnek veriyorum düşman 300 metre uzaklıkta gözüküyor silahınızı 300 metreye ayarlayın ve tam kafasına nişan alın.

  * Uçaksavar bataryası kullanıyorsanız, düşmanın size iyice yakınlaşmasını bekleyin ateş edip yer belli etmeyin. Uçaksavar 400 metre etkilidir havada 400 havaya 400 çevreye

  * Silah mesafe değiştirmeyi veya silahların atış özelliklerini değiştirmeyi '' V '' tuşuyla yapabilirsiniz.

  ORİGİN : Zeydann
   
  m02-xyz ve talgn bunu beğendi.
 2. D4RL4NDUM

  D4RL4NDUM Üye

  17
  14
  0
  Windows Firefox 59.0
  Ellerine sağlık çok güzel olmuş. ;)
   
 3. m02-xyz

  m02-xyz Üye

  61
  36
  0
  Windows Chrome 53.0.2785.21
  Faydalı bilgi. Teşekkürler :)
   
 4. Zeydann

  Zeydann Battlefield 1 Moderatör

  6
  8
  0
  Windows Chrome 66.0.3359.117
  Teşekkür ediyorum hocam :)