Battlefield 1 Oyuncularına Ban Şoku !

CinAli83 13 Ocak 2017

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. CinAli83

CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

190
    204
    100
    Windows XP Chrome 49.0.2623.112
    Battlefield 1 oyuncuları, çok iyi oynadığı için ban yemeye devam ediyor
    Teşekkürler EA Games ve DICE.

Birçok oyunda, hile yapmadığınız halde karşınızdaki oyuncu size hileci diyorsa, bu demek oluyor ki, o oyunu çok güzel oynuyorsunuz. Bu durum birçok oyuncuyu mutlu eder. Fakat yine hile yapmadığınız halde, hile yüzünden ban yiyorsanız, bu oyuncuyu pek mutlu etmez. İşte Battlefield 1 yapıtında da tam olarak bu yaşanıyor, oyuncular çok iyi oynadığı için ban yemeye devam ediyor. Bu konudaki ilk rapor kL-Spazmo isimli bir oyuncudan geldi. Bu oyuncu, Battlefield serisinin en sıkı oyuncularından bir tanesi ve çok iyi oynadığı için şimdi ban yedi. FairFight isimli anti-hile sistemini kullanan bu oyun, görülen o ki bazı şeyleri değiştirmek zorunda.

Biraz önce bahsettiğimiz sıkı oyuncu, arkadaşları ile oyun oynarken, oyun sırasında hem kendisi, hem de arkadaşları ban yedi ve oyundan atıldılar. 2,800 saatten fazla oyun süresi bulunan bu oyuncu, kendi istatistiklerine bakarak, nasıl hile olarak düşünüldüğünü de merak ediyor. Fakat bu şekilde iyi oynadığı için ban yiyen tek oyuncu kL-Spazmo değil. Geride bıraktığımız Aralık ayında, Minidoracat isimli Battlefield 1 oyuncusu da, bir oyun sırasında ban yedi. İşin ilginç kısmı ise, ban yiyen bu oyuncunun global lider sıralamasında 4. sırada olması. Minidoracat haricinde, bir oyun sırasında 202’ye 8 giderken SpartanHoplite isimli oyuncu da ban yedi. Bir önceki oyuncu sadece kısa bir süreliğine banlanırken, SpartanHoplite sonsuz süre ile banlandı.

Görülen o ki, bu oyun için kullanılan anti-hile sistemi, pek de işe yaramıyor. İşe yarıyor olsa bile, oyunu iyi oynayan oyuncular, artık iyi oynamaktan korkuyor. Sonuçta 60 dolar vermiş olduğunuz bir oyundan, çok iyi oynadığınız için sonsuza dek banlanmak istemezsiniz diye düşünüyoruz. Umuyoruz ki EA Games ve DICE, bu konuda yeni önlemler alırlar. Aksi taktirde, bu gidişle oyunda iyi oynayan bir oyuncu kalmayacak.

yuksekmertebe ve Halil bunu beğendi.
  2. MaCiT

MaCiT Web Master Site Yetkilisi

93
    96
    0
    Windows Chrome 55.0.2883.87
    2005 den beri battlefield oynuyorum böyle bir sıkıntım olmadı KD:2.60 WL: 6.50 daha ne olsun ancak aşağıdaki resimdeki gibi oranlar varsa banlansın tabi

3. warehouseman74

warehouseman74 Süper Moderatör

78
    112
    0
    Android Chrome Mobile 44.0.2403.133
    Benimde başıma hiç gelmedi...
    PC platformunun adı çıkmış bi kere,yapmasan da yaptı olur.

Halil bunu beğendi.
  4. CinAli83

190
    204
    100
    Windows XP Chrome 49.0.2623.112
    Çok şükür uzun zamandır bende pc oyuncusuyum benimda başıma gelmedi yetenek hile ise ayıp ediyor EA ve DICE

Halil, qokh4n ve AntenTamircisi bunu beğendi.
  5. warehouseman74

78
    112
    0
    Windows 7 Chrome 55.0.2883.87
    DICE pls.

6. shaGGy

shaGGy Üye

8
    4
    0
    Windows Firefox 53.0
    70 80 kill alanlar düşünsün :)

7. CachaDiablo

CachaDiablo Üye

1
    2
    0
    Windows Chrome 59.0.3071.115
    Öncelikle selamlar,

Foruma ilk kez yazışım, sizlerle daha önce tanıştığımı düşünmüyorum sıkı bir bf4(tank) ve bf1(scout) oyuncusu olarak takımınız için hayırlısı olsun diyeyim ve sunduğunuz sunucudan ötürü de camia adına teşekkür edeyim..

Şimdi ise neden foruma yazma isteğimi de aşağıda sıralayayım;

Yukarıda bahsettiğiniz konu çok kez başıma geldi özellikle bf4'te, bunu biraz insanların çekememezliğine veriyorum, gerçi bf4'te spectator mod yoktu çok da anlayamazsınız ama bf1'de var ve net şekilde bir insanın hileci olduğunu düşünüyorsanız spectator moda girip bakarsınız, neler çeviriyor anlarsınız..

Demin sizin sunucu da yaşadağım olaya gelirsek, bir arkadaş hile yaptığımı düşündü ve report ediyorum dedi, buraya kadar sıkıntı yok istediği kadar edebilir, zaten ilk kez de olmayacak lawrence silahıyla dünya sıralamasında birinci ve scout ta ilk 50 içerisinde olduğumu düşünürsek..çoğu kez report edildim ve hiçbir şekilde hesabıma dokunulmadı.. DICE'ın bir bildiği var demek!

Ancak olay bundan sonra koptu, bu arkadaş anneme laf atmaya başladı, git annene sor o bilir çoluk çocuk muhabbeti... TTC klanındaki arkadaşlar da sunucudaydı ve onlara neden bu arkadaşı kicklemiyorsunuz diye sordum ve sonuç ben kicklendim öbür arkadaşa dokunulmadı!
    Altını çizeyim hiçbir şekilde ne küfür ne de rencide edici bir laf kullanmadım,

Yaş olmuş 31, çoluk çocuk muhabbeti sarmıyor elbet, ancak adaletsizliğin baş gösterdiği yerde de durulmuyor, lütfen kick yetkisi biraz hassas bir yetki, ve bu yetkiyi verirken bunu layıkıyla yerine getirecek bir insana verirseniz müteşekkir olacağım.

Teşekkürler,
    Mehmet

Halil ve (silinmiş kullanıcı) bunu beğendi.
  8. CinAli83

190
    204
    100
    Windows Firefox 54.0
    Yazdıkların hakkın sonuca bağladık eğer başka sorun olursa lütfen bize ulaş saygılarıma

CachaDiabloo bunu beğendi.
  9. warehouseman74

78
    112
    0
    Windows 7 Chrome 58.0.3029.110
    Sizi kickleyen bendim,kesinlikle sunucuda küfür ve hakaret olayı yapmayan bi oyuncuyu da kicklemem.Serverden kick veya ban attığım her oyuncu içinde SS alır klan liderimiz CinAli83'e konu hakkında bilgi veririm ki o akşamda bilgi verdiğimi zannediyordum demekki atlamışım..Oyun esnasında sürekli oyun oynayıp ve chati takip etmek kolay değil,chat ekranında sizin ve takım arkadaşlarınızı (BROS taglıydınız sanırım) o anlık küfürlü hitaba aynı şekilde yanıt verdiğiniz için sunucudan atıldınız.Ben 39 yaşındayım,elimdeki yetkiyi de hiç bir zaman kötü amaç ve ego tatmini için kullanmam,sizin şu an yaptığınız beni zan altında bırakıyor.Bu iddianızı ispatlamaya davet ediyorum sizi,yoksa serverde sizi her gördüğümde art niyetli bi oyuncu olarak hatırlayacağım.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2017
    Halil bunu beğendi.
  10. CachaDiabloo

CachaDiabloo Üye

1
    1
    0
    Windows Chrome 59.0.3071.115
    evt, teşekkür ederim gösterdiğiniz sağduyu için,
    TTC Spam Koruma Aktif 8 Temmuz 2017 Mesajlarınız Birleştirildi
    Selam Arkadaşım,

Olay yazıyı yazdığım gün gerçekleşti, senin bahsettiğin olay sanıyorum farklı, olayları karıştırıyor olabilirsin çünkü sizin sunucudan bir kere daha kick yemiştik ekipçe bu olaydan önce ve o zaman bize edilen küfre karşılık vermiştik, ve eğer sen kicklemişsen haklıydın lafım olmaz

O kicklemeden sonra zaten gördüm ki adminler bu işi ciddiye alıyor, kimseye göz açtırmıyor ben de karşılık vermektense olayı size haber etmeye başladım artık. Bu yüzden eski olay ile karıştırıyor olabilirsin.

Geçen perşembe günü yaşadığım olaya gelirsek benim açımdan tamemen adaletsizdi, ve öyle olmasa neden bu kadar özgüvenli bir şekilde buraya gelip bu yazıyı bırakayım, zaten kendin söylüyorsun her kick esnasında bilgilendirme amaçlı SS alıp paylaşıyoruz diye.. demek ki benim de güvendiğim birşeyler varmış ki SS aldığınızı bilmeden buraya o yazıyı yazabilmişim.. tek güvendiğim ise %100 haklı olduğum ve küfür etmediğim.. ki CinAli ve diğer adminler ile de konuştuk o gün, çok sağduyulu davrandılar kendilerine de teşekkür ederim.

Şimdi senin anlattıklarınla olay günü gerçekleşenler arasında farklar var şöyle ki;

1- Sunucuda BROS ekibinden sadece ben vardım, bizden başka kimse yoktu
    2- Chatten hiçbir şekilde herhangi bir küfür yazmadım, sadece bana yapılanı sizin ekibe bildirmeye çalıştım oyun süresince.
    3- Karşı taraf da bana direkt olarak bir küfürde bulunmadı ama ana-bacı muhabbeti yaptı, annene sor o bilir vs. (bence küfürle eşdeğer!)
    4- Kicklenen tek ben oldum, karşı taraf oynamaya devam etti!

Eğer beni kickleyen sensen bunu ispatlamakla da sen yükümlüsün, bunu ispatlamayı bana yıkamazsın, sunucuda her yazdığımı doğal olarak SS'ini alamıyorum, o gün yaşananları yazılanları kaydeden biri varsa paylaşsın hiç bir korkum yok.

Buraya birinin üzerinde bir baskı oluşturmak ya da art niyet aramak için değil, bundan sonrası için daha temkinli olunabilmesi için yazdım.
    Benden bu kadar, senin gibi olayı daha fazla da içselleştirmeyeceğim (art niyet vs.)

Teşekkürler,
    Mehmet

rmznTuran bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.