"Adil Kullanım Kotasına Hayır!" kampanyasıyla ilgili mecliste basın toplantısı düzenlendi

CinAli83 15 Temmuz 2016

 1. CinAli83

  CinAli83 Türk Timi Clan Lideri Site Yetkilisi

  249
  243
  100
  Windows XP Chrome 49.0.2623.112
  "Adil Kullanım Kotasına Hayır!" kampanyasıyla ilgili mecliste basın toplantısı düzenlendi

  DonanımHaber Forumları'nda başlayan "Adil Kullanım Kotasına Hayır!" kampanyasına destek veren CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, konuyla ilgili bugün TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi.
  [​IMG]
  DonanımHaber Forumları'nda üyelerimiz tarafından başlatılan ve kısa süre içerisinde büyük bir destek gören "Adil Kullanım Kotasına Hayır!" kampanyası, CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’in paylaştığı "Forumdaki gençlere selam, AKK’ye hayır!" başlıklı fotoğrafla meclisten de destek görmeyi başarmıştı.

  Daha önce verdiği sözü tutarak bugün konuyla ilgili TBMM’de basın toplantısı gerçekleştiren Özdiş, gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde dahi olmayan, internet servis sağlayıcı tarafından ay içerisinde ilgili kullanım miktarını geçtikten sonra yapılan hız düşürme işlemini adaletsiz ve tüketici haklarına aykırı bulduğunu belirtti.

  Altyapı eksiklikleri gerekçe gösterilerek belli bir hızda satılan kotanın servis sağlayıcı tarafından düşürülmesinin kabul edilebilir olmadığının altını çizen İbrahim Özdiş, "24 Mbit’e kadar hız" denilerek satışı yapılan internetin bazen 2-3 Mbit'e kadar düşürülmesini 'utanmazlık' şeklinde değerlendirdi.

  Diğer taraftan kota aşımı sonrasında 3 Mbit’e çekilen hızın içerisinde bulunduğumuz dijital çağ için komik bir rakam olduğunu sözlerine ekleyen milletvekili, günümüzde herhangi bir internet sayfasının dahi artık megabaytlarca veri harcadığını söyledi. Gürcistan'da kişi başına düşen gelirin 1,050 TL olduğunu ancak 100 Mbit tamamen sınırsız internetin ise 124 TL olduğunu ifade eden İbrahim Özdiş, uyarıların dikkate alındığı takdirde çare için birçok çözümün bulunduğunu belirtti. Toplantının tamamına hemen aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.  Kaynak: Donanım Haber
   
  m02-xyz ve (silinmiş kullanıcı) bunu beğendi.
 2. akbulut

  akbulut Üye

  9
  9
  0
  Windows Chrome 61.0.3163.100
  Şu anda bir kaç internet servis sağlayıcısı adil kotayı kaldırdı, ofisimdeki türknet akn kaldırdı ve şu anda inanılmaz uygun bir fiyata 35mb komple sınırsız alıyorum. Ancak birde şöyle bir gelişme var, %40 MTV ile beraber yeni bir düzenleme daha geliyor. Özel iletişim vb. internet hizmeti gibi konularda vergi artıyor. İnanılmaz bir yükseliş olacağını zannetmiyorum ama sonuç olarak zamlanıyoruz :)
   
  m02-xyz bunu beğendi.
 3. MaCiT

  MaCiT Web Master Site Yetkilisi

  100
  100
  0
  Windows Chrome 61.0.3163.100
  Türknetliyim kafa rahat 750GB indirme m var aylık AKN siz internetin tadı başka 4k izliyorum mümkün olduğunca :)
   
  AntenTamircisi ve m02-xyz bunu beğendi.
 4. m02-xyz

  m02-xyz Üye

  61
  36
  0
  Windows Chrome 61.0.3163.100
  Kanka senin hesap arap yağı bol bulunca olayına dönmüş biraz 4k nedir ya :D
   
  MaCiT ve AntenTamircisi bunu beğendi.